Yordanka ve Hristo Mihaylovi

/, Hasta Öyküleri/Yordanka ve Hristo Mihaylovi

“hayatımın kadınını bana tekrar kazandırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum”

20160721_143442[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=Merhabalar,

 

Bu hayatta herkez zor zamanlar geçirir ve bu nedenle tavsiye ve deneyime ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden başımıza gelenleri ve nerede yardım bulduğumuzu sizlerle paylaşmak istedik. Geçtiğimiz haziran başında eşim Yordanka Hanıma ağır bir hastalık olan akciğer kanseri tanısı kondu. Bu korkunç hastalık sayısız insan hayatına neden olmuştur, fakat biz kaderimize razı gelmeyi değil bu hastalığı nasıl yenebiliriz diye düşünmeye başladık. Bulgaristandaki hekimler eşimin bulunduğu bu durumda akciğer kanserinin evresi nedeni ile ameliyat olmasının imkansız olduğunu, bu nedenle sadece kemoterapi ile tedavi olabileceiğini fakat tedaviye iyi sonuç verenlerin yüzdesinin düşük olduğunu bizlere ilettiler. Şanslıydık ki aynı dönemde eşimin hastanedeki oda arkadaşı Acıbadem Hastanesi’ni bize tavsiye etti. Bunun ardından hemen Varnada ki Acıbadem ofisi ile irtibata geçerek net ve kesin bilgi aldık. Kaybedecek zamanımız yoktu, çünkü bir ay içinde tümör 11mm büyümüştü. Bir kaç gün içerisinde Acıbadem Hastanesi aracı ile İstanbul yollarındaydık. Orada bizi güleryüzlü Elis Boduroğlu karşıladı- bize günün her saatinde destek olan tercümanımız.

Zaman kaybetmeden eşime PET/CT yapıldı, ve ertesi gün Prof.dr.Semih Halezeroğulu- Avrupa’da adı şerefle anılan bir göğüs cerrahı muayene için başvurduk. Muayene başladıktan bir kaç dakika sonra, sanki onu yıllardır tanıyor hissine kapılıp bir arkadaşım ile sohbet yapıyor gibiydik. Eşim, insanlara çok zor güvenen biri olmasına rağmen onun dikkatli tutum ve yardım etme arzusundan büyülendi ve hemen tedavisin onun yapmasına karar verdi. Bu hasta ve doktor arasında mükemmel bir temastır. İyi bir doktor olmak, öncelikle iyi bir insan olup hastanın güvenini kazanmaktır.

Prof.Halezeroğulu bizim gibi tıptan anlamayan insalara sorunun ne olduğunu ve bu durumda nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğini çok dikkatlice anlattı. Bizlere Bulgaristandaki hekimler ile ilgili kötü bir söz söylemeden onların yanlışının nereden kaynaklandığı dile getirdi. Sonuç olarak tümörün opere olabileceği ve tamamen alınabileceği anlaşıldı. Hiç zaman kaybedilmeden iki gün sonrasında ameliyat gerçekliştirildi ve sol akciğer lobu alındı. Ameliyat bölgesinde kesi yeri sadece 7-8cm’di, ve iki gün sonrasında eşim çok ufak bir yardım alarak ayağa kalktı ve hastane içerisinde tek başına 2 defa tur attı. Her gün prof.Halezaroğlu günde 2 defa, ekibi ile birlikte hastamızın durumunu takip edebilme adına vizit yaptı. Genç doktor ve hemşirelerin profesorumuza gösterdikleri saygı beni etkiledi. Profesörümüzle aynı ekipte yer alan Dr.Gökhan Ergene için günümüzde ve ilerki yıllardada sadece güzel sözler duyulacağından eminim. Parlak gülüşüyle, hızlı ve net cevaplarıyla karşısındaki insanın hemen güvenini kazanabiliyor. Hemşirelerimiz- bizim onlara taktığımız isim ”iyi kalpçikler”, acil butonuna bastıktan sonra en fazla 15 saniyede odamızda olup, işlerini dikkatli ve büyük bir profesyonellik ile yapmaktalar.

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu ve ekibine, hayatımın kadınını bana tekrar kazandırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyor ve en içten diliyorum ki daha uzun uzun yıllar insanlara yardım etmeye ve onlara yaşama sevincini geri vermeye devam eder.

Saygılarımla:

Yordanka ve Hristo Mihaylovi

2019-01-03T13:10:35+00:00Guncel, Hasta Öyküleri|14 Comments

14 Comments

 1. Serap Temel 12:45 de 23 Eylül 2016 - Yanıtla

  Merhaba Sayın Hocam,
  Babamın göğüs ağrısı şikayeti ile film çekildi, ciğerde su toplaması ve 3cm lik kitle tespit edildi.Pet ct çekildi, sonucu aşağıdadır.Yorumunuzu ve nasıl ilerlememiz gerektiği konusunda bilginizi rica ederiz.

  * Sağ akciğer üst lop anterior segmentte hipermetabolik malign kitle lezyonu;sağ hemitoraksta belirgin fdg tutulumu göstermeyen plevral effüzyon,kitle düzeyinde plevreda plevral tutulumu telkin eden hipermetabolik kalınlaşma,sol sakroilak eklem düzeyinde sklerotik nodüler kemik metastazı ile uyumlu olabilecek hipermetaboşik kemik7KEMİK İLİĞİ lezyonu saptanan PET/CT çalışması.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 17:12 de 24 Eylül 2016 - Yanıtla

   Serap Hanım merhaba,sağ akciğer üst lobdaki kitlede belirgin kanser şüphesi ve sol kalça kemiğinde metastazla (sıçrama) uyumlu bulgular var. Biyopsiler yapılıp tüm tetkikler incelndikten sonra hastane tümör kurulunda hangi tedavinin uygun olacağına karar verilip hızı şekilde tedaviye başlanmalıdır. Acil şifalar dilerim.

 2. gülen 02:49 de 10 Eylül 2016 - Yanıtla

  Merhabalar Semih bey
  Babama 1 yıl önce mesane kanseri teşhisi konuldu. böbregındede kitle bulundu amelıyatla mesane ve böbrekten kitle alındı kemoterapı gördü falat karaciğerine sıçrayanlar bir türlü küçülmedi göğüs kafesinede sıçradı ışın tedavisiyle büyümeyi durdurdular. şuan hastanede yatıyor ve akciğerinede sıçramış doktor 3 ay ömrü kaldığını söyledi fakat umudumuz var. bu 3 dedikleri sadece bir rakam babamın ağrıları çok fazla morfin veriyorlar. vucudunda enfeksiyon oldugu için her hangi bir tedavi uygulayamıyorlar. ağrılarıma morfın iyi gelirmi ve kurtulma şansı varmı. teşekkür ederim iyi çalışmalar

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 18:10 de 12 Eylül 2016 - Yanıtla

   Mesane kanseri dışında böbrek, karaciğer ve göğüs kemiklerine sıçrama yapacak kadar ilerlemiş bir kanserde bugünki tıbbi olanaklarla bir çözüm bulmak ne yazık ki mümkün değil. Hayatta kalış süresini uzatmak ve bu süreyi nispeten rahat geçirmesini sağlayacak bakım tedavileri uygulanması gerekiyor. Çok geçmiş olsun.

 3. teoman soydaş 17:05 de 6 Eylül 2016 - Yanıtla

  Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:54 de 5 Eylül 2016- Yanıtla
  Sağ akciğer alt lobda bir kanser mevcut. PET-BT’de tespit edilmiş olan lenf bezlerinde yayılma olup olmadığını analamak için EBUS adı verilen özel bir bronkoskopi işlemi uygulanarak biyopsi alınmalı ve burada çıkacak sonuca göre ya ameliyat ya da kemoterapi başlanmalıdır. Akciğer kanserinde başarı erkenden tedaviye başlanılmasıyla elde edilir, geç kalmamalı ve doğru yönde ilerlemelisiniz. Acil şifalar dilerim.

  hocam tekrar merhaba, belirtmiş olduğunuz EBUS’u tıp fakültesinde yaptırdık, sonuç şu şekilde çıktı bu durumda tedavimizi nasıl ilerletelim, randevu alsak size muayene oluruz sanırım.

  ayrı ayrı iki rapor çıktı sonuçları şu şekilde:

  benign sitoloji, subkarninal iiab yaymaları
  neoplazm bulgusu içermeyen subkarninal lenf nodu EBUS biyopsi.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:28 de 7 Eylül 2016 - Yanıtla

   Teoman Bey tekrar merhaba. Tabii ki dilediğiniz zaman yardımcım Ebru Hanım’ı 021230439490 veya 05321519734 numaralı telefonlardan arayarak randevu alabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniet duyarız. Acil şifalar diliyorum.

 4. teoman soydaş 17:51 de 2 Eylül 2016 - Yanıtla

  Hocam merhaba,
  babam 60 yaşında yaklaşık 20 gün önce şiddetli gögüs ağrısı ile doktora gittik zature teşisi koydu ve akciğerden ilaçlı tomografi çekildik birşeylerden şüphe etti ve farklı doktora yönlendirdi.

  sonrasında babama PET çekildi ayrıca bronoskopi yapılarak biyopsi yapıldı sonuçlar aşağıdaki gibidir, bize hastalık ve süreç hakkında yol gösterebilir misiniz, gümüşhanede yaşıyoruz size randevu alıp gelmeyide düşünüyoruz.

  PATOLOJİK MİKROSKOBİK İNCELEME :Yayma preparatlarında kanamalı zeminde silyalı solunum yolu epitel hücreleri yanı sıra izole grup ve plakarlar halinde iri-hiperkromatik çekirdekli, üst üste dizilim ve yer yer çekirdekçik belirginliği gösteren arada keratinize hücrelerin eşlik ettiği atipik epitel hücreleri izlendi. Bulgular küçük hücreli dışı karsinom (skuamöz hücreli karsinom lehine) ile uyumludur.
  TANI: Malign sitoloji.
  PET SONUÇLARI:
  sağ akçiğer alt lob posterobazal segment dorso bazla kesiminde yoğun artmış FDG tutulumu ile karkarize konsolide kitle leyzonu mevcuttur. ( suvmax 30.09)
  lezyonun lateral kesiminde plevral tabanlı muhtemel aletektazi-enfilamatuar değişikliği temsil eden hafifce artmış FDG tutulumu karakterize konsidasyon alanı gözlenmektedir. suvmax 3.84
  mediasten sol hiler laanda santimetrik boyutlu yoğun hipermetabolik lap suvmax 13.24 ile subkarinal alanda subsantimetrik boyutlu yoğun hipermetebolik bir iki lap suvmax 4.63 gözlenlemektedir.
  diğer mediastinal lenfatik lojlarda patolojik düzeyde fdg tutumu seçilmemiştir.
  sağ akciğer üst lob anterior segmentte akyda değer fdg tutmayan subsantimetrik boyutlu nodül izlenmektedir.
  bunun dışında sağ akciger ve sekel değişiklik lehine değerlendirilen üst lob apikal kesimde kalsifiye opasite alanları ile alt kesimlerde milimetrik nodüler opasiteler gözlenmştir.
  diğer: Karaciğer, iskelet sistemi inceleme alanına giren vücudun diğer kısımlarında patalojik sayılabilecek fdg birikimi ayırt edilmemiştir.
  serebral ve serebellar gri kortikal yapılarda beklenen düzey ve simetride fdg dağılımı gözlenmiştir subkortikal yapılar normal görülmektedir.

  uzun oldu ama tüm detayları yazmak istedim, ilgilerinizi rica ederim.
  Kolay gelsin.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:54 de 5 Eylül 2016 - Yanıtla

   Sağ akciğer alt lobda bir kanser mevcut. PET-BT’de tespit edilmiş olan lenf bezlerinde yayılma olup olmadığını anlamak için EBUS adı verilen özel bir bronkoskopi işlemi uygulanarak biyopsi alınmalı ve burada çıkacak sonuca göre ya ameliyat ya da kemoterapi başlanmalıdır. Akciğer kanserinde başarı erkenden tedaviye başlanılmasıyla elde edilir, geç kalmamalı ve doğru yönde ilerlemelisiniz. Acil şifalar dilerim.

 5. Kaplan 15:21 de 18 Ağustos 2016 - Yanıtla

  Hocam hayirli gunler,

  Babami hizli kilo kaybi ve yutmada gucsuzluk sorunu ile Ankarada ki numune hastanesine yatirdik

  Yapilan BT babamin akcigerlerinde cok sayida kucuk hucreli lezyonlara rastlandigini soylediler

  Ayrica sol kalca tarafinda surekli bir agri var
  Metasas olabilir dedi doktorlar

  Basta Kalin bagirsagi olmak uzere midesi,ve diger organlari normal dendi

  Sadece sol bobreginde 12mm capinda bir kist oldugu soylendi

  Amaliyat sansini kayip etmis babaniz dediler

  Cok korkuyoruz. Sizce hangi evrededir bu kanser illeti ?

  BT yeterlimidir pet yaptirmamiz gerekirmi?

  Simdiden cok tesekkur ediyorum siz degerli hocalarima Allah razi olsun

  Y.Kaplan

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 23:16 de 19 Ağustos 2016 - Yanıtla

   Bu bulgular 4. Evre bir kansere işaret etse de PET çekilerek kesin olarak belirlenmelidir. Ayrıca beyin MR da gerekir. Acil şifalar

 6. Aysegul Canbazoglu 13:56 de 17 Ağustos 2016 - Yanıtla

  Sayın Hocam,

  Benim 16 yaşında bir erkek yeğenim var. Yaklaşık 2 hafta önce öksürürken tükürüğünden kan gelince, doktora gidip muayene olduğunda, çekilen röntgenler sonucu nodüller göründüğü belirtildi. O sırada Zonguldakta idi. Ankaraya gelerek ( Ankarada yaşıyor) araştırma hastanesinde gerekli radyolojik incelemeler yapıldı.

  Sonuç olarak ciğerlerinde 14 mm -200 mm arası değişen büyüklükte kristal buz görünümünde nodüller olduğu belirtildi. Haftaya yatışı yapılıp, araştırma yapılması gerektiği söylendi. Elimde olan bilgiler doğrultusunda sizinle konuyu paylaşarak danışmak istedim.

  Yeğenim sigara kullanmıyor. Ailede amcam akciğer kanserinden vefat etti.

  Bu bilgiler sizin bir yorum yapabilmeniz için yeterli midir bilmiyorum. Ama yardımcı olup, beni yönlendirebilirseniz çok sevinirim.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:52 de 19 Ağustos 2016 - Yanıtla

   Hastanın bilgisayaralı tomografisi ve bronkoskopi incelemelerini görmeden bir yorum yapmak çok güç. Bunu bir kanser olarak düşünmeyin. Bu yaşta kanser son derece nadir bir durumdur. Hastanede sorunu tespit edip tedaviyi gerçekleştireceklerdir. Acil şifalar dilerim

 7. RECEP ERGELEN 15:11 de 12 Ağustos 2016 - Yanıtla

  HOCAM MERHABA BENİM BABAMIN BUNDAN 1 AY KADAR ÖNCE BOYUN FITIĞINDAN EMLİYATI İÇİN ÇEKİLEN RÖNTGEN FİLMİNDE SAĞ AKCİĞERİNDE LEKE GÖRÜLMÜŞ İDİ VE BİZDEN DETAYLI TOMOGRAFİ VE PET CT İSTENDİ AYRICA BRONOSKOPİ YAPILDI VE SONUÇLARDA AKCİĞERDE 3CM BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR KİTLENİN LENF BEZLERİNE DE YAYILDIĞINI KEMOTERAPİ İLE TEDAVİYE BAŞLANMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER BEN SİZİN BU KONUDA NASIL BİR YOL İZLEMEMİZ GEREKTİĞİYLE İLGİLİ YARDIMINIZI BEKLİYORUM EĞER İSTERSENİZ SONUÇLARI SİZLERE GÖNDEREBİLİRİM.SAYGILAR.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:23 de 19 Ağustos 2016 - Yanıtla

   Bu bilgilerle yorum yapabilmem mümkün değil. Hastanız hakkında değerlendirme yapılması için tetkikleriniz göndermek isterseniz yardımcım Ebru Hanımı 02123043940 numaralı telefondan arayarak randevu alabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
   Acil şifalar diliyorum

Siz de Prof. Dr. Semih Halezeroğlu'na danışmak için aşağıya sorunuzu yazın