Randevu

/Randevu
Randevu 2018-03-05T20:18:06+00:00

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu

Hastane

Acıbadem Maslak Hastanesi, İstanbul


Muayenehane

Fulya Doktorlar Merkezi

Polat Tower, Hakkı Yeten Caddesi, Yeşil Çimen Sokak

Fulya, Şişli, İstanbul


Randevu Başvurusu İçin:

(0212) 3043940 / 0532 1519734 / 444 55 44

355 İleti

 1. Yıldız 00:16 de 17 Ocak 2017

  Merhabalar Hocam ,
  Babam 62 yaşında Kontrastlı Toraks BT İnceleme raporunda şunlar yazmaktadır ; Sol perihiler bölgede yaklaşık 6,5×3,5 cm boyutlarında lobule konturlu perihiler kitle lezyonu izlenmekte olup lezyon sol ana pulmoner arteri kısmen çevrelemektedir.Sağ alt paratrakeal alanda,aortikopulmoner pencerede ve sol hilusta ise yer yer transvers çapı 1 cm ye ulaşan multipl mediastinal lenfadenomegaliler gözlenmekte olup primer akciğer tümörü ve mediastinal lenf nodu yayılımı düşünülmektedir.Bronkoskopik değerlendirme önerilir.
  Akciğer parankim kesitlerinde her iki akciğer üst alanlarda belirgin sentrilobuler amfizeme bağlı yaygın parankimal destrüksiyon ve lüsensi artışı gözlenmektedir.Bu konu hakkında bize bilgi verebilirmisiniz ? Teşekkürler

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 20:40 de 17 Ocak 2017

   Sol akciğerde kanser mevcut. Bronkoskopi ile hücre cinsi belirlenip, PET-BT ile kanserin evresi tespit edildikten sonra evreye uygun şekilde tedavi planlanması gerekiyor. http://www.akcigerkanseri.com/tedavi/ sayfamızda evrelere göre tedavi seçenekleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Acil şifalar dilerim.

 2. Yonca 14:23 de 10 Ocak 2017

  Hocam küçük hücreli akciğer kanseri teşhisi konulmuş kuzenime kemoterapi tedavisi başlandı.
  Pet çekimlerinde başka bir yerde görünmüyor.ancak doktor ameliyat olmaz dedi.
  Bir de size göstermek isteriz ameliyat için hangi tetkikler gerekli?

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 17:52 de 10 Ocak 2017

   Küçük hücreli akciğer kanserlerinde ameliyat sadece tümörün küçük olduğu, lenf bezlerinde yayılma olmadığı ve beyin MR’ında metastaz görülmeyen hastalarda uygulanabilir. Beyin MR’ınız ve PET-BT ile başvurmanız yeterlidir.

 3. Tamer 03:13 de 10 Ocak 2017

  Hocam merhabalar.
  babam 62 yaşında pet sonucunda toraks incelemesinde sağ akciğer apikalde 7.8×6.5×5.3 cm kitlede(suvmax 27.32) hipermetabolik: sağ alt paratrakel ve sağ hiler lenf nodlarında (suvmax 6.27) hipermetabolik fdg tulumları mevcuttur yazıyor raporda acaba nedir bunun anlamı yardımcı olursanız seviniriz
  şimdiden teşekkürler

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 17:48 de 10 Ocak 2017

   Sağ akciğerde malin karekatede bir kütle (yüksek olasılıkla bir akciğer kanseri) ve lenf bezlerinde metastaz mevcut. Sağ akciğerdeki kitleden iğne biyopsisi yapılıp hücre cinsi belirlenerek tedavi planı yapılmalıdır. Kitle kenarda olduğu için bronkoskopide görülmeyebilir. Acil şifalar dilerim.

 4. Ebru ESkün 21:54 de 2 Ocak 2017

  Hocam kardeşimin patoloji raporunda
  Bronş çevresi parankimde kitle.endobronşial lezyon yok
  Bronkoalveoler lavaj : 10 cc hacimde berrak sıvı
  Tanı:akciğer + EBUS İİAB + BRonkoalveoler lava:
  İİAB:Küçük yuvarlak hücreli indiferansiye malign tümör
  b
  Bronkoalveoler lavaj:nonspesifik inflamatuar reaksiyon bulguları

  Tümöre ait sitolojik özellikler öncelikle küçük hücreli karsinomu düşündürmüştür.daha ileri değerlendirme için immunfenotipik özellikleri belirleyecek ek çalışmalar gereklidir.
  Yazıyor.

  Bu durumda kesin teşhis konulamaz mı tekrar bazı testler
  E mi gerek vardır?

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 20:15 de 3 Ocak 2017

   Bunun bir akciğer kanseri olduğu tespit edilmiş. Patolojide ileri incelemeler yapılarak hangi tür olduğu ortaya konulacak ve tedavi buna ve PET-BT ile byin MR sonuçlarına göre planlanacaktır. Geçmiş olsun.

 5. emine 10:36 de 30 Aralık 2016

  Merhaba Hocam,
  Eşime Küçük Hücreli nöroendokrin karsinom tanısı (sol alt lob ağzını tam obstrükte eden tümör ) kondu. Durumunun çok ciddi olduğunu söylediler, bugün PET çekiliyor. Kemoterapi ve ışın tedavisi önerdiler. Aynı zamanda ileri derece KOAH hastası. Bu nedenle de ciğer çok yıpranmış, ameliyat önerilmedi.tedavi ile ilgili size mi gelmek gerekir yoksa göğüs hastalıkları uzmanlarına mı?

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 12:57 de 1 Ocak 2017

   Emine Hanım tedaviniz için randevu alarak bize başvurabilirsiniz. Hastanemizde medikal onkoloji ve radyasyon onkolojisi bölümlerinde tedaviniz uygulanacaktır. Bu aşamada göğüs hastalıkları bölümğne başvurmanıza gerek yoktur. Acil şifalar diliyorum.

 6. veysi vural 02:10 de 30 Aralık 2016

  hocam 2 ay önce pet çektirdim sadece böbreklerimde kitle vardı böbregimin birini aldılar 1 ay sora kontrole gittim pıevral sıvı var dediler sıvıdan örnek alıp patalojiye gönderdiler sonuç yaymalarda erotriositler zemininde mezotel hcreleri ve makrofajlar yanısıra bir kısım papiler konfigürasyon göstermiş hiperkomatik düzensiz sınırlara sahip nükleuslu taşlı yüzük görünümünde atipik hücreler izlendi dicle ün.prf.dr abdurrahman şenyigit pataloji sonucunu zeytinburnu avrasya has.gönderdi sonucu aldıktan sonra size yazacagım önemserseniz size gelmeyi düşünüyorum.saygılar

 7. İdris 03:40 de 25 Aralık 2016

  Hocam size mail attım Slm hocam kardeşim 20 yasında akciğerinde 3 defa 2 ay içinde Sönme oldu baloncuk oluşup sonra patlıyor kamera koyup baloncuklar temizlendi ankara Hacettepe hastanesinde tanı koyulamadı kemoterapi uygulayalım dediler kabul etmedik ve daha sonra adanada 15 gün balcalıda kaldı orda göğüs doktorları ilaç tedavisi olmadığını söylediler adanada iken yine oldu toplam 4 defa da tüp takıldı bana dönnenizi bekliyorum

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 09:26 de 25 Aralık 2016

   Toplam 5 kez tüp takılmış ve 1 kez de ameliyat olmuş bir pnömotoraks hakkında size yardımcı olabilmem ancak hastanız ve tüm tetkikleri ile hastanemize başvurmanız durumunda mümkün olabilir. Dilediğiniz zaman yardımcım Ebru Hanım’a 02123043940 / 05321519734 telefon numaralarından ulaşarak randevu alabilirsiniz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.
   Acil şifalar diliyorum.

 8. esin 15:03 de 23 Aralık 2016

  merhaba hocam babam 60 yasında ve bt raporu sonucunda sag akciger alt lob postorobazalde paravertebral alanda yaklasık 24×15 mm lik fokal plevra ile ilintili yumusak doku densitesinde kıtle lozyonu izlenmiş olup her iki akciğer ust loblarda sentrilober amfızem alanları izlenmiştır.Vertebra korpuslarında osteofitik dejeneratif degişiklikler izlendi. Vaskuler yapılarda aterosklerotik kalsifik plaklar izlendi. uzerinden bır ay gectı hocam nasıl bir yol izlememiz gerektıgi konusunda yardımınızı rıca edıyorum.tesekkur ederım.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 16:24 de 24 Aralık 2016

   Esin Hanım, akciğerde 24x15mm boyutunda kitle özellikle sigara içmiş bir kişide büyük oranda akciğer kanserine bağlıdır. Neden 1 aydır başka bir tetkik yapılmadığını anlayamadım. Hızlı şekilde PET-BT çekilmesi ve sonucuna göre teşhis ve tedavi planlaması yapılmalıdır.

 9. leyla beyaz 14:59 de 23 Aralık 2016

  hocam babamın sag alt lobunda 2.5 santım yara seklınde ılk evresındeymıs amelıyatla sag akcıger tamamen alındı bundan sonrakı hayatında yasam kalıtesı nasıl olur bılgı verırsenız cok sevınırım

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 16:21 de 24 Aralık 2016

   Leyla Hanım, sağ akciğerin tamamının alınması durumu en geniş akciğer ameliyat şeklidir. Sağ akciğer sola göre daha büyük olduğundan bunun çıkartılması durumunda hastada solunum fonksiyonlarında belirgin azalma ortaya çıkar. Bir kaç haftayı dinlenerek geçirmesi önemlidir. Bundan sonra yaşamsal aktivitelerini kısmen yavaş şekilde yerine getirebilir.

 10. ferdi doğru 19:28 de 22 Aralık 2016

  merhaba hocam
  babama,öntanı olarakAkciğer CA? teşhisi konuldu.akciğerdeki tümörün kanserli olduğu ancak tüm ciğere yayılıp yayılmadığının tekrardan bir film çekilmesiyle tespit edileceği tarafımıza söylendi.size doktorumuzun yaptığı işemleri yazıcam.görüşünüz benim için çok önemli.nasıl bir yol izlemeliyim.Bu arada manisanın akhisar ilçesinde ikamet etmekteyim.en yakın … hastanesi mevcut.babamı orada tedavi ettirsem derdimize çare olurmu??? şimdiden çok teşekkür ederim saygılar

  “hastaya sedatif+lokal anestezi verilmesi ardından sol burun deliğinden fiberoptik bronkoskopi ile girildi.vokal kodlar ve trakea doğal olarak izlendi. Anakarina keskin ve hareketli idi.sol sistem açık,sağ üst lob açık olarak izlendi.sağ alt lob girişinde hemorajik görünümlü lezyon izlendi.soğuk uygulama sonrası hemorajik sekresyon aspire edildikten sonra alt lob medial duvarda endobronşial lezyon görüldü.buradan 3 adet biyopsi yapıldı.kanama kontrolü yapılarak işleme son verildi.işlem sırasında komplikasyon gelişmedi”

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 16:18 de 24 Aralık 2016

   Ferdi Bey, babanızın sağ akciğer alt bölümünde tümör tespit edilmiş. Bunun bir akciğer kanseri olma olasılığı son derece yüksek. Çıkacak patoloji sonucunuz ve PET-BT’ye ve gerekirse beyin MR’ına bakılarak önce hastalığın yayılıp yayılmadığı (evresi) tespit edilecek. Erken evredeki (1. ve 2. evreler) kanserlerde ameliyat, diğer evrelerde (3. ve 4. evreler) ise kemoterapi, radyoterapi, akıllı ilaçlar veya immunoterapi seçeneklerinden uygun olan yöntem kullanılacaktır. Hastane adlarını yanlış anlamalara sebep olmamak için yorumlarda kullanmaktan kaçınmak gerekir. Tedavilerinizin bu konuda ileri derecede tecrübeye, yeterli doktor kadrosuna ve tedavi olanaklarına sahip olan bir hastanede yapılması çok önemlidir. Acil şifalar dilerim.

 11. Aysen 12:55 de 19 Aralık 2016

  HOCAM TANI ŞU — CA ICD-10 C34 TAVSİYENİZ NEDİR ? TEŞEKKÜRLER…

  hocam eşim 41 yaşında haziran ayında çekilen pette göğüs boşluğunda akciğer zarı ve kalp zarını çevreleyen 12/18/9 cm kitle saptandı.6 kur kemoterapi aldı son çekilen pet sonucu görüşünüzü talep eder saygılar sunarım.
  sol infraklavikuler alanda akciğer apeksi komşuluğunda izlenen muhtemel lenf nodunda artmış f-18 fdg tutulumu izlenmiştir.suvmax 3.9
  sol üst paratrakeal alandan başlayıp paraaortik alanda ve pulmoner arter komşuluğunda devam eden kitlesel lezyonda artmış f-18 tutulumu mevcuttur suvmax 9.7
  sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte plevra tabanlı izlenen nodüler lezyonda hafif düzeyde f-18 fdg tutulumu mevcuttur.
  sol akciğer alt lob superior segmentte subplevral izlenen dansite artım alanında patolojik f-18 fdg tutulumu mevcut değildir.
  her iki akciğer parankimi ve mediastenin diğer kesimlerinde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  baş boyun bölgesinde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  batın dalak ve diğer batın organlarında f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  pelvik organlarda f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  iskelet sisteminde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  sonuç : 07.06.2016 tarihli dış merkez pet-bt çalışması ile vizüel olarak karşılaştırıldığında sol akciğerde izlenen mediastene invaze kitlesel lezyonda boyutsal ve metabolik regresyon dikkat çekmiş,sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte plevra tabanlı izlenen nodüler lezyon bu çalışmada yeni ortaya çıkmıştır.ilk planda enfeksiyonu düşündürmektedir.Ancak metastaz ekarte edilemez.bulgular tedaviye kısmi regresyonu düşündürmektedir.

 12. aysen 16:27 de 17 Aralık 2016

  hocam eşim 41 yaşında haziran ayında çekilen pette göğüs boşluğunda akciğer zarı ve kalp zarını çevreleyen 12/18/9 cm kitle saptandı.6 kur kemoterapi aldı son çekilen pet sonucu görüşünüzü talep eder saygılar sunarım.
  sol infraklavikuler alanda akciğer apeksi komşuluğunda izlenen muhtemel lenf nodunda artmış f-18 fdg tutulumu izlenmiştir.suvmax 3.9
  sol üst paratrakeal alandan başlayıp paraaortik alanda ve pulmoner arter komşuluğunda devam eden kitlesel lezyonda artmış f-18 tutulumu mevcuttur suvmax 9.7
  sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte plevra tabanlı izlenen nodüler lezyonda hafif düzeyde f-18 fdg tutulumu mevcuttur.
  sol akciğer alt lob superior segmentte subplevral izlenen dansite artım alanında patolojik f-18 fdg tutulumu mevcut değildir.
  her iki akciğer parankimi ve mediastenin diğer kesimlerinde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  baş boyun bölgesinde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  batın dalak ve diğer batın organlarında f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  pelvik organlarda f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  iskelet sisteminde f-18 fdg tutulumu fizyolojik sınırlardadır.
  sonuç : 07.06.2016 tarihli dış merkez pet-bt çalışması ile vizüel olarak karşılaştırıldığında sol akciğerde izlenen mediastene invaze kitlesel lezyonda boyutsal ve metabolik regresyon dikkat çekmiş,sol akciğer üst lob apikoposterior segmentte plevra tabanlı izlenen nodüler lezyon bu çalışmada yeni ortaya çıkmıştır.ilk planda enfeksiyonu düşündürmektedir.Ancak metastaz ekarte edilemez.bulgular tedaviye kısmi regresyonu düşündürmektedir.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 13:18 de 18 Aralık 2016

   Ayesen Hanım, buradaki kanserin türünü belirtmemişsiniz. Bu akciğer zarı kanseri (mezotelyoma) mi yoksa akciğer kanseri mi belli değil. 6 kür kemoterapi sonrası belirgin bir düzelme olmamış. Kanserin türü çok önemli buna göre hedefe yönelik tedavi veya immunoterapi seçenekleri uygulanabilir. Acil şifalar dilerim.

   • aysen 17:31 de 19 Aralık 2016

    hocam hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim.
    tanı :
    akciğer ca (ICD 10 C34) tavsiyeniz nedir tedaviye yanıt durumu nedir ve nasıl bir yol izlemeliyiz
    saygılar,

    • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:21 de 19 Aralık 2016

     Aysen Hanım, internet üzerinden daha ileri yorum yapmaya olanak yok. Ayrıntılı değerlendirme ve tedavi planlaması talebiniz için dilerseniz randevu alarak hastanemize başvurmanız mümkündür. Tekrar geçmiş olsun.

 13. BEKİR BELLİ 20:35 de 14 Aralık 2016

  hocam selamlar denizliden bekir belli durumun aciliyetinden hızlıca yazdım
  Kalp normal boyuttadır.mediastinel vasküler yapılar normaldir mediastende sağ üst paratrakeal prekarinal lokalizasyonda ve sağ hilus düzeyinde en büyükleri sağ hilus yerleşimli 2×1.5 cm boyutlu olan lenf bezleri izlendi
  Akciğer parankimalanlarının değerlendirilmesinde sağ akciğer üst lob posterior segmentte içerisinde hava bronkogramı da izlenebilen posterior plevraya oturmuş görünümde 5×2.5 cm boyutlu çevresi buzlu cam dansitesinde konsolide segment mevcuttur.
  Sol akciğerde alt lob lateral segment bronşu üzerinde santral yerleşimli
  2×1.5 cm periferi buzlu cam dansitesinde infitratif nodüler lezyon mevcuttur.kemik yapılar olağandır.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 10:47 de 17 Aralık 2016

   Bekir Bey, yaşınız ve sigara öykünüzü bilmiyorum. genç ve sigara içmemiş bir kişide bu bulgular enfeksiyona bağlı olabilir. Aksi durumda ciddi bir hastalık varlığı akla getirilerek ileri tetkikler (bronkoskopi ve PET-BT gibi) yapılarak teşhis kesinleştirildikten sonra tedavi uygulanmalıdır. HAstanemize gelmeniz mümkün değilse bu konuda tecrübeli başka bir merkeze başvurunuz. Acil şifalar.

 14. Umit 15:53 de 8 Aralık 2016

  Tetkik Tarihi: 01.12.2016 ICD-10 Tanısı: C34

  AKCİĞER Ca tanısıyla tanı karakterizasyon amacıyla (sağ akciğerde 13×12 mm düzensiz nodüler lezyon) yapılan PET/CT için hastaya 6.68 mCi F-18 FDG iv. verildikten 60 dk. sonra verteks – uyluk orta kısmına kadar görüntüler alınmıştır.

  Baş-Boyun incelemesinde:
  Sağ vokal kordta BT’ de dansite değişikliği izlenmeyen asimetrik artmış FDG tutulumu izlenmiştir (SUVmax: 7.1, inflamasyon?, klinik değerlendirme önerilir). Baş-boyun bölgesinde diğer alanlarda patolojik FDG tutulumu saptanmamıştır.

  Toraks İncelemesinde:
  Subaortik kısa aksı 1 cm olan hipermetabolik lenf nodu izlenmiştir (SUVmax: 5.7, reaktif?). Anterior mediastende timusla uyumlu heterojen yumuşak doku dansite artış alanında fizyolojik düzeyde FDG tutulumu izlenmiştir (SUVmax: 2.7). Sol alt paratrakeal subsantimetrik lenf nodları minimal hipermetaboliktir (SUVmax: 2.5, reaktif?). Sol akciğer üst lob anterior segment lateralde yaklaşık 7 mm boyutunda minimal hipermetabolik yumuşak doku dansitesinde nodül benzeri lezyon izlenmiştir (SUVmax: 2.2). Ayrıca sağ akciğer alt lob superior segment paravertebral alanda plevral tabanlı yaklaşık 16×12 mm boyutunda yumuşak doku dansitesinde hafif düzeyli hipermetabolik nodüler lezyon izlenmiştir (SUVmax: 4.2). Tanımlanan nodüler lezyonların primer tümör/metastaz açısından klinikle birlikte değerlendirilmesi ve ileri tetkiki önerilir. Sol akciğerde inferior linguler segmentte parakardiyak alanda ve alt lob posterobazal segmentte subplevral milimetrik 2 adet nodül izlenmiştir (metastaz?, takibi önerilir). Diğer akciğer parankim alanlarında ve mediastinal alanda patolojik FDG tutulumu izlenmemiştir.

  Abdominal İncelemede:
  Abdominal bölgede karaciğer, sürrenal gland, lenf nodları ve diğer alanlarda patolojik FDG tutulumu izlenmemiştir.

  Kas-İskelet Sistemi İncelemesinde:
  Değerlendirme alanına giren bölgelerde kemiklerde ve diğer yumuşak dokuda patolojik FDG tutulumu izlenmemiştir.

  SONUÇ:
  – Sağ akciğer alt lob superior segment paravertebral alanda plevral tabanlı hipermetabolik nodüler lezyon (primer tümör?, ileri tetkiki önerilir),
  – Sol akciğerde milimetrik minimal hipermetabolik ve nonmetabolik birkaç adet nodüler lezyon (metastaz?, takibi önerilir),
  – Subaortik patolojik boyutta hipermetabolik lenf nodu (reaktif/metastaz?).Hocam kolay gelsin bu makinadan cıkan sonclar ne anlama geliyor benı aydınlatırsanız sevinirim kolay gelsin

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 08:53 de 9 Aralık 2016

   Ümit Bey, akciğer kanseri şüphesiyle çekilen PET-BT’de sağ akciğerde kanser şüphesi yüksek bir lezyon ve başka yerlerde bir kaç adet şüpheli nodüller görülmüş. Öncelikle sağ akciğerdeki lezyondan iğne biyopsisi yapılması ve sonucun başvurmuş olduğunuz hastanenin tümör kurulunda ayrıntılı olarak değerlendirilerek tedavi planlaması yapılması gerekir. Acil şifalar dilerim.

 15. Destan Sülü 10:49 de 6 Aralık 2016

  Hocam iyi calismalar. Anneme 2015 temmuz ayinda nazofarenks disi bas boyun ca tanisi konuldu. Akc met suphesi vardı. 3 cesit kemoterapi tedavisi sonucu akcigerlerde yeni kitleler tespit edildi. Son pet cekimi ile birlikte kemoterapinin faydasinin olmadigini soyledi doktorumuz. Vucut direnci cok düştü. Oral alimda sikintiliyiz. Kemoterapi sureci de bu nedenle oldukca yordu. Size sonuclarimizi gondersem immunoterapi ya da aklli ilac tedavisi ile en azindan akcigerdeki kitlelerden kurtulmamiz mumkun müdür inceleyebilir misiniz? Boyundaki kitleyi yeri ve yayilimi nedeniyle cikaramiyorlar. Yenibtedavi yontemleri arayisina girdik bu nedenle. Cevaplarinizi bekliyorum iyi calismalar tekrar. Saygilarimla…

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:38 de 6 Aralık 2016

   Sayın Sülü, tetkiklerinizi bize gönderebilirsiniz veya bundan daha iyisi hastanemize başvurabilirsiniz. Eğer gelmeniz mümkün değilse bu konsültasyon hizmeti için yardımcım Ebru Hanım’ı 02123043940 numaralı arayarak film ve diğer belgeleri nasıl gönderebileceğinizi ve hizmet şartları hakkında bilgileri alabilirsiniz. Tetkikleriniz bize ulaştığında inceleyip sizi aynı gün arayıp bilgi vereceğim. Acil şifalar dilerim.

 16. hakan 19:44 de 4 Aralık 2016

  Merhaba hocam,Annem akciğer kanseri teşhisi kondu.Akciğer iğne biyopsisi sonucu şöyledir:Hücre bloğu kesitlerinde nükleer atipi ,hiperkromazi,miltofik figürler gösteren ,geniş eozinofilik sitoplazmalı hücre gurupları izlendi.Bu hücrelere yönelik yapılan immünohistokimyasal incelemede p63 ile pozitif,ttf -1 ,napsin-a mammoglobin gcdfp-15 ile negatif reaksiyon görüldü.mevcut bulgular ön planda akciğer yassı epitel hücreli karsinomuna uyabilir.Ancak metastatik bir karsinom,patolojik olarak dışlanamaz.sistematik inceleme ve klinik-radyolojik orelasyon önerilir. Sayın hocam bu yazı patolojiden gelen yazı. Onkoloji profosörü bu patoleji açık bir ifade değil dedi tekrar alınan biyopsi incelensin başka bir patolok tarafından dedi.Sizin görüşünüzü almak isterim.BT SONUCU SAĞ AKCİĞER ÜST LOPDA MADİASTENE DOĞRU UZANIM GÖSTEREN YAKŞAŞIK 67X56 MM BOYUTUNDA DÜZENSİZ SINIRLI YUMUŞAK DOKU KİTLESEL LEZYON MEVCUTUR .Dendi bilgi verirseniz sevinirim. Teşşekkür ederim.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:53 de 4 Aralık 2016

   Hakan Bey, ilk yapılacak şey bir PET-BT çekilmesidir. Başka bir organda hastalık görülmezse bunun akciğerin kanseri olduğu kesinleşir. Değilse alınan biyopsiler başka bir merkezde daha ayrıntılı incelenebilir. Eğer akciğer kanseri ise (çok yüksek olasılık) PET bulgularına göre evresi belirlenip hangi tedavinin (ameliyat, kemoterapi, radyoterapi, hedefe yönelik tedavi -akıllı ilaçlar- veya immunoterapi) uygun olduğu tespit edilerek planlama yapılmalıdır. Eğer yayılma yok, yani tümör erken evrede ise tecrübeli bir ekip ve donanımlı bir hastanede ameliyatla tümörün çıkartılması çok önemli bir şanstır. Şu anda hasta için en önemli şey zamandır, hızlı hareket edilmesine dikkat edin. Acil şifalar diliyorum.

 17. Mesut 15:58 de 3 Aralık 2016

  Hocam babama akciğer kanseri teşhisi konuldu .Patoloji sonucu küçük hücreli dışı karsinom (adenokarsinom) geldi.Radyoloji raporu nu size göndersem yorumlarmısınız?
  Bize yol gösterir misiniz çok çaresiz kaldık

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 20:07 de 3 Aralık 2016

   Mesut Bey, yardımcımız Ebru Hanım’a 02123043940 / 05321519734 numaralı telefonlardan ulaşarak raporlarınızı gönderebilir ve konsültasyon hizmeti hakkında kendisinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sonuç için size telefonla ulaşarak bilgi vereceğiz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Acil şifalar diliyorum.

 18. Yudum ozcan dundar 20:24 de 1 Aralık 2016

  Merhaba hocam annem oksuruk sikayeti ile hastaneye muracaat etti. Balgam vs. Gibi sikayeti yok. Ancak tomografi istendi filminde tanıda ise sol hiler lap denilmis. Ne olabilir. Kanser olma olasıliģi nedir

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:29 de 2 Aralık 2016

   Akciğerin kök kısmında lenf bezi rapor edilmiş. Bunlar büyükse bazı tahaliller ve gerekirse biyopsilerle teşhisi konulur. Büyük değilse önemli bir durum söz konusu değil. Geçmiş olsun.

İletiler kapalı