Acıbadem Maslak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği

//Acıbadem Maslak Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniği

ACIBADEM Maslak Hastanesi
Göğüs Cerrahisi Kliniği

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu

Vaz geçilmez prensiplerimiz

Hasta Güvenliği

Tıbbi prensiplere tam uyum

Modern cerrahi gelişmeleri takip

En üst düzey hasta bakımı

Prof.Dr. Semih HalezeroğluKlinik Direktörü

Prof.Dr. Erdal OkurGöğüs Cerrahisi Uzmanı

Op.Dr. Gökhan ErgeneGöğüs Cerrahisi Uzmanı

Tayyibe ŞenAmeliyathane Sorumlu Hemşiresi

Derya BurkaşGöğüs Cerrahisi Ameliyat Hemşiresi

İlke KoyunGöğüs Cerrahisi Hasta Sorumlu Hemşiresi

Ebru TaşkitKlinik Asistanı

Akciğer Kanseri Ameliyat ekibi

Akciğer Kanseri Ameliyat ekibi

21 Comments

 1. servet 21:59 de 14 Şubat 2017 - Yanıtla

  hocam merhaba kızım altıbucuk aylık 850 gram olarak dünyaya geldi şuanda doğarken sağ sol koltuk altı kemikleri ice doğruydu yalnız sol taraf küvezde kaldığı süre içinde zamanla ileşti sağ tarafta içe dogru bükülmüş vaziyete ileşmedi zamanla akçiğerlerine zarar verir.dediler nereye götürsek pek bir çözüm bulmadık. iyi bir göğüs cerahına götürün dediler interneten araştırdık size bu şekilde sesimizi ulaştırabildik bize yardımcı olurmusunuz hocam

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 18:45 de 15 Şubat 2017 - Yanıtla

   Servet bey, bu durum için hem çocuğu hem de filmleri görmeden hiç bir göğüs cerrahının yorum yapması mümkün olmaz. Randevu alarak hastaneye başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

 2. Ebru 00:32 de 10 Şubat 2017 - Yanıtla

  Hocam merhaba babam 58 yasinda.uzun sure sigara oykusu vardir.öksuruk sikayetiyle gittigi doktorda akciger kanseri teshisi konuldu.pet cekimi sonucunda bulgular:trioid glandi sag lobunda metabolik aktivite tutulumu(SUVmax:3,54)izlenmistir.(tiroid patolojileri?)USG ile degerlendirilmesi onerilir.
  Sag akciger alt lobda plevra ve major fissur ile genis temas yuzeyi bulinan yaklasik 8.5×7cm boyutlarinda lobude yapida kaviter lezyo ve artmis metabolik aktivite tutulumu(SUVmax:10.98)mevcuttur diyor.birde uyutularak lenf bezlerine bakilick hocam.nasil bi tedavi yontemi izlenmelidir.bilgi verirseniz cok sevinirim hocam.tedavisi su an ankara ataturk gogus hastaliklari hastanesinde devam ediyor.ayrica babamda kisa oksurukler disinda hicbir kanser belirtisi yok hocam

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 07:51 de 10 Şubat 2017 - Yanıtla

   Lenf bezlerinden alınacak biyopside yayılma (metastaz) tespit edilmez ve hastanın genel sağlık durumu uygun ise ameliyat olması gerekir. Lenf bezinde metastaz varsa hastaya 4 kür kemoterapi uygulandıktan sonra ameliyat için yeniden değerlendirme gerekir. Ameliyat olursa tümörün çapı 5cm’den büyük olduğu için ameliyat sonrası koruyucu kemoterapi de gerekli olacaktır. Acil şifalar dilerim.

 3. mustafa öztürk 18:35 de 8 Şubat 2017 - Yanıtla

  Selamunaleyküm merhaba hocam amcam akciğer kanseri 1,5 sene önceye kadar ayakta geziyordu bi anda omuriliğine baskı yüzünden ayaklarının üstüne basamamaa başladı ve 1,5 senedir yatalak , son dönemlerde konuşmalarında saçmalamaya başladı evinin kendi evi olmadığını bazen söylüyor ama konusmalarının devamında normal konusuyor. 1,5 seneden öncede doktor parça alınmas gerekriğini söylemişti aldırtmadı bizede haber vermedi,ortalama 2 2,5 seneyi geçti hastalığıaayaklarının oynatıyor ama güç yok basamıyor kemoterapi ve ısın tedavisi aldı sizce durumu nedir

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 18:49 de 9 Şubat 2017 - Yanıtla

   Mustafa Bey, beyinde metastaz (akciğer kanserinin beyine sıçraması) olasılığı çok yüksek. Yakınmalara buna bağlı. En azından beyin MR çektirin ve beyine ışınlama yapılıp hasta bu yakınmalarından kurtulsun. Ne yazık ki bazı hastalar biyopsi yaptırmadıkları için uygun tedavi uygulanamadığından bu tür acılar çekmek zorunda kalıyor. Geçmiş olsun.

 4. Melahat 22:03 de 9 Aralık 2016 - Yanıtla

  Merhaba hocam yeğenim 27 yaşında sol göğüs altında dokununca hissedilen uzunlamasına bir sertlik ele geliyor göğüs cerrahisi,kalp damar cerrahisi muayene oldu ama kesin birşey söylenmiyor..Tereddüte kaldık..göğüs cerrahisi mi kalp damar cerrahisi mi bilemiyoruz araştırmaya hangi bölümden devam edelim.tşk.ederim

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:01 de 10 Aralık 2016 - Yanıtla

   Melahat Hanım bunun için göğüs cerrahisi bölümüne başvurmanız ve muayeneniz sonrası gerekirse Toraks MR görüntülerinin incelenmesi gerekir. Geçmiş olsun.

 5. Erman 23:27 de 24 Kasım 2016 - Yanıtla

  Hocam merhaba;babama tomografi cektirdik ilacsiz.tomografi sonucunu sizle paylasiyorum yardimci olursaniz sevinirim.
  Aortada ve koronal arterlerde aterisklerotik cidar kalsifikasyonlari izlenmektedirMediastande kisa aksi 1 cm yi gecmeyen birkac adet lenf nodu mevcuttur.Sol hemitoraksta yaklasik 5 mm ye ulasan kalsifiye plevral kalinlasmalar izlenmektedir.Her iki AC alt lobunda,sol AC linguler segmentinde,sol AC apeksinde sekel fibrotik değişiklikler izlenmektedir.Her iki AC ust lobunda sentrilobuler amfizematöz degisiklikler mevcuttur.Sag AC üst lob posterior segmentte yaklasik 32×12 mm lik kitlesel görünüm ve etrafinda retikülonodüler dansite artimlari izlenmektedir.Kontrastli inceleme ile değerlendirilmesi onerilir.Sağ hiler bolge dolgun görünümdedir.Ancak inceleme kontrastsiz yapildigu icin net degerlendirme yapılamamaktadır.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 10:02 de 26 Kasım 2016 - Yanıtla

   Sağ akciğerde görülen kitle lezyonu daha önce çekilmiş filmlerde mevcut değilse ve özellikle hasta sigara içmiş bir kişi ise bunun önemlimbir tümör olma olasılığı oldukça yüksektir. PET-BT sonucuna göre gerekirse iğne biyopsisi ile teşhis ya da hastanın genel sağlık durumu iyi ise VATS adı verilen kapalı yöntemle teşhis ve tedavisi gerçekleştirilmelidir. Acil şifalar dilerim.

 6. Servet BIÇAK 13:06 de 23 Kasım 2016 - Yanıtla

  HOCAM KARDEŞİMİN YAŞI 53 OLUP AŞIRI ŞEKİLDE SİGARA İÇMEKTEDİR VE 1,5 AYDIR SANKİ ÇİĞERLERİ YERİNDEN OYNAYACAK ŞEKİLDE ÖSKÜSÜRÜYOR DA BUNU YAZMAYI UNUTMUŞUM TEŞEKKÜRLER SAYĞILARIMLA

 7. nida 09:45 de 8 Kasım 2016 - Yanıtla

  Hocam babam akciger kanseri beyine metastaz yapmis cok oksuruyo ve basi agrio doktorlar yapacak birsey yok allah sabir versin diyo siz birsey yapabilir misiniz

 8. Shela 19:18 de 7 Kasım 2016 - Yanıtla

  Merhaba doktor babamda kalp yetmezliyi var.Ayrıca kalbin arkasında akciyerin sol payında 78 mm 9mm olan sis tesbit olundu(kanserdeiildi)lenflerede sıcrayıb dediler emeliyyat olmasıda kalbinin zayıflıqı nedeniyle mumkunsuz dediler.biz ne yapa bilirik?

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 19:40 de 7 Kasım 2016 - Yanıtla

   Eğer donanımlı bir hastanede ve tecrübeli bir ekip tarafından kapalı ameliyat yöntemi uygulanırsa tedavinin başarıyla sonuçlanacağına eminim. Bunun için hastanız ve tetkiklerinizle hastanemize baş vurmanızı öneririm. Randevu için +902123043940 numaradan asistanımız Ebru Hanım’ı arayarak randevu alabilirsiniz. Kalp muayeneniz ve tetkiklerinizin incelenmesinden sonra güvenli şekilde bir girişim yapılıp yapılamayacağını anlayabiliriz. Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Acil şifalar diliyorum.

 9. Cennet 17:05 de 27 Ekim 2016 - Yanıtla

  Merhaba hocam benim babam akciğer kanseri ogrendigimizde 4.evdeydj ve 2yil oldu ogreneli kemotepi gördü fakat bi değişiklik yok sol akciğer ust lob anterior segmentte santrale yakın kesimde yerleşimli yaklaşık 2×2.2cm

 10. Ilhan 05:15 de 25 Ekim 2016 - Yanıtla

  Merhabalar hocam
  80 yasindaki amcama akciger kanseri teshisi koydular yasinin yuksek olmasindan yapilacak cok birseyin olmadigini soyluyo dokdorlar.sizce ne yapmamiz lazim?yardimci olurmusunuz size gelsek ?kolay gelsin size

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 09:03 de 25 Ekim 2016 - Yanıtla

   İlhan Bey, insan ömrü ülkemizde de belirgin şekilde uzadı. Hastanın yaşından çok genel sağlık durumuna bakılmalı ve testleri yapılmalıdır. Eğer hastanın beklenen yaşam süresi uzun olarak görülüyorsa uygun şekilde tedavi edilmesi şarttır. Sadece yaş dolayısıyla hiç bir şey yapmadan beklemek doğru bir yaklaşım olarak değerlendirilemez. Bize baş vurmak isterseniz yardımcımız Ebru Hanım’a 02123043940 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz. YArdımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Acil şifalar diliyorum.

 11. Belgin 02:15 de 17 Ekim 2016 - Yanıtla

  Merhaba hocam şu an o kadar caresizim ki ,ne yazacagımı bile tam olarak bilmiyorum.annem 52 yaşında uzun süredir doktorların bronşit deyip gönderildiği annecim bigün acil doktorunun röntgen filminde farkedip gögüs cerrahına yönlendirmesi ile başladı.1 haftadır anneciğimin filmi ve biyopsisi için uğraşıyoruz. Akciğerinde büyük bir kitle görüldü,ve biz hızlı birşekilde biyopsi için 1 hafta bekledik,acaba daha hızlı bir sonuç alınması mümkün mü dür ?eğer kanser ise bu kadar zaman geçmesi doğru mu sizce?rica etsem bize yardımcı olabilirmisiniz ? En hızlı sonuç almak için nerde olmamız gerekiyor,bilgilendirirseniz sevinirim,şimdiden teşekkurlerimi sunarım kolay gelsin.

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 08:45 de 18 Ekim 2016 - Yanıtla

   Belgin Hanım merhaba, bu tür durumlarda mümkün olduğunca hızlı davranma hasta ve ailesi için son derece önemlidir. Size yardımcı olabilmem için dilerseniz yardımcım Ebru Hanım’ı 02123043940 numaralı telefonlardan arayarak randevu almanız mümkündür. Biyopsi, teşhis ve tedavi planlaması 2 gün içerisinde yapılacaktır. Acil şifalar diliyorum.

Siz de Prof. Dr. Semih Halezeroğlu'na danışmak için aşağıya sorunuzu yazın